финский виннер
belgianpaimenkoira groenendael -Belgian Shepherd Dog, Groenendael (33)
Tuomari - Judge: Paavo Mattila Suomi
ROP - BOB
Abiogenesis Aurora Borealis (Takapuro Maarianna, Tuusula )
VSP - BOS
Redion Goguette (Laaksonen Sari & Kekki Henri, Ohkola )
Juniorivoittaja - Junior Winner narttu - bitch
Abiogenesis Aurora Borealis (Takapuro Maarianna, Tuusula )
CACIB uros - dog
Redion Goguette (Laaksonen Sari & Kekki Henri, Ohkola )
CACIB narttu - bitch
Redion Gonzesse (Laaksonen Sari, Ohkola )
SERT - CC narttu - bitch
Abiogenesis Aurora Borealis (Takapuro Maarianna, Tuusula )
ROP - BOB Veteraani - Veteran
Black Master's Quartz Heart (Pesonen Ira & Marko, Vantaa )
ROP - BOB Kasvattaja - Breeder
Kennel Black Master's (Salmi Ritva, Vantaa )
belgianpaimenkoira laekenois -Belgian Shepherd Dog, Laekenois (7)
Tuomari - Judge: Marja Talvitie Suomi
ROP - BOB
Chrissie Vår Letsager (Huusko Anna, Kajaani )
VSP - BOS
Blackroyal's Hawker Hurrican (Eskelinen Sari, Kempele )
Juniorivoittaja - Junior Winner narttu - bitch
Chrissie Vår Letsager (Huusko Anna, Kajaani )
CACIB narttu - bitch
Valkohampaan Fille Ferrari (Takapuro Maarit, Hamina )
SERT - CC narttu - bitch
Chrissie Vår Letsager (Huusko Anna, Kajaani )
ROP - BOB Veteraani - Veteran
Blackroyal's Hawker Hurrican (Eskelinen Sari, Kempele )
belgianpaimenkoira malinois -Belgian Shepherd Dog, Malinois (15)
Tuomari - Judge: Marja Talvitie Suomi
ROP - BOB
Dream Du Crepuscule Des Loups (Halttunen Katri & Joenväärä Sakari, Kintaus )
VSP - BOS
Xilly's Hyacinth (Siikilä Satu & Taru, Vihti )
Juniorivoittaja - Junior Winner uros - dog
No-How Yunior Man (Koste Marika, Neuvoton )
Juniorivoittaja - Junior Winner narttu - bitch
No-How Young One (Paananen Marika & Tuomo, Suonenjoki )
CACIB uros - dog
Dream Du Crepuscule Des Loups (Halttunen Katri & Joenväärä Sakari, Kintaus )
CACIB narttu - bitch
Xilly's Hyacinth (Siikilä Satu & Taru, Vihti )
SERT - CC uros - dog
Taikatalven Dreamweaver (Salonen Hannele, Kirkkonummi )
SERT - CC narttu - bitch
Taikatalven Darya-I-Nur (Kolehmainen Paula & Joenväärä Sakari, Suonenjoki )
ROP - BOB Veteraani - Veteran
Malinuts Miracle Mill (Siniluoto Marika, Piehinki )
ROP - BOB Kasvattaja - Breeder
Kennel Xilly's (Siikilä Satu, Vihti )
belgianpaimenkoira tervueren -Belgian Shepherd Dog, Tervueren (40)
Tuomari - Judge: Kirsti Louhi Suomi
ROP - BOB
Iiik The Red Dragon (Keto Annika & Kvist Milena, Inkoo )
VSP - BOS
No-How Uncle Nemo (Säkkinen Kaija & Veteläinen Jarmo, Tuusula )
Juniorivoittaja - Junior Winner uros - dog
Figaron Orpheus (Puupponen Risto, Espoo )
Juniorivoittaja - Junior Winner narttu - bitch
Hard Candy's Amazing Dream (Lönnroth Mira, Vantaa )
CACIB uros - dog
No-How Uncle Nemo (Säkkinen Kaija & Veteläinen Jarmo, Tuusula )
CACIB narttu - bitch
Iiik The Red Dragon (Keto Annika & Kvist Milena, Inkoo )
SERT - CC uros - dog
Flammeus Quick Silver (Aaltonen Marja, Turku )
SERT - CC narttu - bitch
Iiik The Red Dragon (Keto Annika & Kvist Milena, Inkoo )
ROP - BOB Veteraani - Veteran
Bestseller Yoplait (Hotanen Tiina & Jarno, Turku )
ROP - BOB Kasvattaja - Breeder
Kennel Flammeus (Hotanen Tiina & Jarno, Turku )
хельсинки виннер
БИГ-4
4. belgianpaimenkoira tervueren - Belgian Shepherd Dog, Tervueren, Flammeus Freya Pretty, Om. Laine Nina Märynummi
belgianpaimenkoira groenendael -Belgian Shepherd Dog, Groenendael (31)
Tuomari - Judge: Jörgen Hindse Tanska
ROP - BOB
Redion Fogue (Laaksonen Mirja, Mikkeli )
VSP - BOS
Satulaakson Chaska (Alppinen Kristiina, Lahti )
Juniorivoittaja - Junior Winner uros - dog
Glenhouse's Uncas (Koskinen Salla & Lammassaari Pekka, Kämmenniemi )
Juniorivoittaja - Junior Winner narttu - bitch
Glenhouse's Urania (Sintonen Sanna & Olli-Pekka & Kandelberg-Harakka M, Imatra )
CACIB uros - dog
Satulaakson Chaska (Alppinen Kristiina, Lahti )
CACIB narttu - bitch
Redion Fogue (Laaksonen Mirja, Mikkeli )
SERT - CC uros - dog
Glenhouse's Uncas (Koskinen Salla & Lammassaari Pekka, Kämmenniemi )
SERT - CC narttu - bitch
Glenhouse's Urania (Sintonen Sanna & Olli-Pekka & Kandelberg-Harakka M, Imatra )
ROP - BOB Veteraani - Veteran
Black Master's Quartz Heart (Pesonen Ira & Marko, Vantaa )
ROP - BOB Kasvattaja - Breeder
Kennel Finn Noir (Huurros Mervi, Vantaa )
belgianpaimenkoira laekenois -Belgian Shepherd Dog, Laekenois (6)
Tuomari - Judge: Gerard O'Shea Irlanti
ROP - BOB
Roughrags Tingeling (Hakkarainen Tiina, Puuppola )
VSP - BOS
Blackroyal's Hawker Hurrican (Eskelinen Sari, Kempele )
CACIB narttu - bitch
Roughrags Tingeling (Hakkarainen Tiina, Puuppola )
SERT - CC narttu - bitch
Roughrags Tingeling (Hakkarainen Tiina, Puuppola )
ROP - BOB Veteraani - Veteran
Blackroyal's Hawker Hurrican (Eskelinen Sari, Kempele )
у малинуа было все так плохо,что САС не выдан ни в кобелях-ни в суках belgianpaimenkoira malinois -Belgian Shepherd Dog, Malinois (8)
Tuomari - Judge: Gerard O'Shea Irlanti
ROP - BOB
Danse du Soleil du Crepuscule des L (Joenväärä Sakari & Kauppila Kirsi, Rusutjärvi )
VSP - BOS
Goya du Terril des Loups (Juutinen Hanne & Joenväärä Sakari, Vantaa )
CACIB uros - dog
Goya du Terril des Loups (Juutinen Hanne & Joenväärä Sakari, Vantaa )
CACIB narttu - bitch
Danse du Soleil du Crepuscule des L (Joenväärä Sakari & Kauppila Kirsi, Rusutjärvi )
belgianpaimenkoira tervueren -Belgian Shepherd Dog, Tervueren (40)
Tuomari - Judge: John Wauben Alankomaat
ROP - BOB
Flammeus Freya Pretty (Laine Nina, Märynummi )
VSP - BOS
No-How Uncle Nemo (Säkkinen Kaija & Veteläinen Jarmo, Tuusula )
Juniorivoittaja - Junior Winner uros - dog
Hard Candy's A True Beliver (Kokkonen Maaret, Vantaa )
Juniorivoittaja - Junior Winner narttu - bitch
Figaron Oberon (Schneider Ulla, Espoo )
CACIB uros - dog
No-How Uncle Nemo (Säkkinen Kaija & Veteläinen Jarmo, Tuusula )
CACIB narttu - bitch
No-How Look at Me (Palmu Nina, Nahkela )
SERT - CC uros - dog
No-How Uncle Nemo (Säkkinen Kaija & Veteläinen Jarmo, Tuusula )
SERT - CC narttu - bitch
Figaron Oberon (Schneider Ulla, Espoo )
ROP - BOB Veteraani - Veteran
Bestseller Yoplait (Hotanen Tiina & Jarno, Turku )
ROP - BOB Kasvattaja - Breeder
Kennel Flammeus (Hotanen Tiina & Jarno, Turku )